Buborékfoci

Buborékfoci - Nehéz szavakkal leírni.

Komoly emberek gyermekké válhatnak egy perc alatt és ehhez nem kell igazán más csak egy pici elhatározás?

Igen! Ez a buborékfoci.

Futballnak álcázott küzdősport, ahol kötelező ütközni. Egy játék, ahol végig mosolyogsz, ahol az első néhány perc után rájövünk, hogy a labda nem is a legfontosabb eleme a játéknak.
Ahol fellökni a másikat, meghiúsítani egy labdaszerzést, nagyobb elégedettséggel tölt el, mint gólt rúgni.

Ennek a játéknak, bár focinak nevezzük, könnyebb lenne a „csapatépítés játék” nevet adni. Átszellemülünk, megszűnnek a külső problémák a legnagyobb gondunk, hogy mikor lesz már pihenő és hogyan álljunk fel a vízszint-közeli állapotunkból, miért nem áll le a játék akkor sem, ha már a fele csapat éppen harcképtelen, egy játék, ahol csapatépítés, csapatépítés munka zajlik a javából.

A játék menete, szabályai: A Játékot meglepő módon a bíró vezeti. Nincs büntető, nincs szabadrúgás. A gólt ugyanúgy ünnepeljük, mintha szumóznánk, nem félünk kimutatni jókedvünket, örömünket!

A játékidő 15 perces ütemekben zajlik, menetek között igényszerű pihenőket tartunk, csere vízutánpótlás, levegővétel.

Csapatokat egy jól-láthatósági mellény, vagy neon trikó jól megkülönböztetővé teszi, a játékot teremfocival játszunk, ami lényeges finomabb műszer, mint a bőrfoci. A bíró kérésre felvételeket készít, megörökít.

A Bázis

Budapest XI. Budafoki úton található teremfocipályák egyike.
Kispálya 3+3 fő
Nagypálya 5+5 fő
Cserejátékosok nélkül nehéz, így ha lehetőség van a teljes csapat kispályán 10-12 fő a nagypályán 16-20 fő

A város több kerületébe kitelepülünk, fedett, fűtött, légkondis pályákra, jelenleg 6 különböző pálya a város különböző kerületeiben az igényhez igazodva.